Bokning

Jönköping: 036-35 10 00

Nässjö: 0380-55 68 80

Eksjö: 0381-66 22 20

Vetlanda: 0383-120 60

Vi tar även mailbokningar på:
bokning@transab.se

Kontakta oss

Växel/reception: 036-35 10 00
Telefax: 036-35 10 29
E-post: info@transab.se

Adress

Transab
Box 3181
550 03 Jönköping
(Org.nr: 556767-3305)

Besöksadress

Verktygsvägen 19
Jönköping

Maila oss

Jönköping

Växel/reception:
036-35 10 00
Telefax:
036-35 10 29
Besöksadress:
Verktygsvägen 19
Jönköping
Postadress:
Box 3181
550 03 Jönköping

Transab Nässjö

Växel:
0380-55 68 80
Telefax:
0380-55 68 99
Besöksadress:
Industrigatan 2
Nässjö

Transab Eksjö

Växel:
0381-66 22 20
Telefax:
0380-55 68 99
Besöksadress:
Breviksvägen 55
Eksjö

Transab Vetlanda

Växel:
0383-120 60
Besöksadress:
Stålvägen 6
Vetlanda

Ledning

Fredrik Wånehed

Stefan Karlsson

VD (NKAB, NMÅ, Procab) / Affärsområdeschef Logistik
070-657 28 27
stefan.karlsson@pro-cab.se

Niklas Andersson

Affärsområdeschef Entreprenad / Marknad & Affärsutveckling
036-35 10 01
niklas.andersson@transab.se

Pontus Eklöf

Affärsområdeschef Bygg & Anläggning

036-35 10 05
pontus.eklof@transab.se

Oskar Bernström

Ekonomichef

036-35 10 13
oskar.bernstrom@transab.se

Robert Svensson

Verksamhetscontroller

036-35 10 02
robert.svensson@transab.se

Mikael Nors

Verksamhetschef Bjursells

036-39 23 56
mikael.nors@bjursells.com

Mattias Östergren

Verksamhetschef
Nässjö Kombiterminal

0380-55 68 92
mattias.ostergren@transab.se

David Bjerne

Verksamhetschef
Nässjö Miljö & Återvinning

0380-55 46 80
david.bjerne@nassjomiljo.se

Karin Ahlqvist

Compliance Manager

036-35 10 09
karin.ahlqvist@transab.se

Administration

Oskar Bernström

Ekonomichef

036-35 10 13
oskar.bernstrom@transab.se

Robert Svensson

Verksamhetscontroller

036-35 10 02
robert.svensson@transab.se

Karin Håård

Ekonomi/Reception

036-35 10 14
karin.haard@transab.se

Vesna Franic

Redovisningsekonom

036-35 10 10
vesna.franic@transab.se

Cecilia Svenningsson

Ekonomi / Lön

036-35 10 19
cecilia.svenningsson@transab.se

Bygg & anläggning

Henrik Josefsson

Produktionschef / Säljare – Kranbilar & Maskintrailers
036-35 10 06
henrik.josefsson@transab.se

Magnus Eriksson

Trafikledare / Säljare – Kranbilar & Maskintrailers
036-35 10 08
magnus.eriksson@transab.se

Maria Walldén

Trafikledare / Säljare – Tippkranbilar, Hasselfors Garden
036-35 10 04
maria.wallden@transab.se

Mathias Grahn

Trafikledare / Säljare – Maskintjänster

036-35 10 16
mathias.grahn@transab.se

Christian Tenggren

Trafikledare Höglandet –
Maskiner, Projekt Marknad

0380-55 68 82
christian.tenggren@transab.se

Peter Westlund

Trafikledare Höglandet –
Transport, Anläggningsfordon

0380-55 68 81
peter.westlund@transab.se

Mats Andersson

Trafikledare / Säljare – Anläggningsbilar Jönköping
036-35 10 11
mats.andersson@transab.se

David Larsson

Trafikledare / Säljare – Asfaltbilar & Anläggningsbilar
036-35 10 17
david.larsson@transab.se

Håkan Lindh

Trafikledare / Säljare – Mobilkranar

036-30 30 70
hakan.lindh@transab.se

Fredrik Molin

Trafikledare / Säljare – Teleskoplastare

036-30 30 71
fredrik@vbkran.se

Markarbeten

Johan Ekholm

Produktionschef / Arbetsledare Höglandet
0380-55 68 86
0709-16 10 38
johan.ekholm@transab.se

Fastighetsskötsel

Johan Ekholm

Produktionschef / Arbetsledare Höglandet
0380-55 68 86
0709-16 10 38
johan.ekholm@transab.se

Martin Johansson

Fastighetsskötsel

0709-16 10 39
martin.johansson@transab.se

Logistik

Stefan Karlsson

VD (NKAB, NMÅ, Procab) / Affärsområdeschef Logistik
070-657 28 27
stefan.karlsson@pro-cab.se

Henrik Josefsson

Produktionschef / Säljare

036-35 10 06
henrik.josefsson@transab.se

Linda Guldbrand

Trafikledare (föräldraledig)

0380-55 68 93
linda.guldbrand@transab.se

Kajsa Karlsson

Trafikledare – Dragbilar, Kranbilar

0380-55 68 93
kajsa.karlsson@transab.se

Entreprenad

Mikael Fransson

Platschef /Kalkyl Stora projekt

070-261 67 71
mikael.fransson@transab.se

Pär Kahn

Platschef Stora projekt

070-210 40 59
par.kahn@transab.se

Bjursells

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Bjursells hittar du på deras hemsida:

https://www.transab.se/bjursells/

NKAB

Nässjö Kombiterminal

Telefon Kontor Terminalen:
0700-91 37 92

Telefon Driften Terminalen:
0709-16 10 34

Besöks- & postadress:
Terminalgatan 13
571 34 NÄSSJÖ
Länk till Google Maps

Fakturaadress:
Nässjö Kombiterminal AB
Motkod 7365561595635, N9030
Box 171
831 22 ÖSTERSUND
lyft@transab.se

Jönköping Kombiterminal

Telefon Driften Terminalen:
0720-88 85 12

Besöksadress:
Solåsvägen
553 02 JÖNKÖPING
Länk till Google Maps

Mattias Östergren

Verksamhetschef
Nässjö Kombiterminal

0380-55 68 92
mattias.ostergren@transab.se
Mer information om vårt dotterbolag NKAB hittar du på deras hemsida:

https://www.transab.se/nkab/

Nässjö Miljö & Återvinning

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Nässjö Miljö och Återvinning (NMÅ) hittar du på deras hemsida:

https://www.nassjomiljo.se/

Procab

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Procab hittar du på deras hemsida:

http://www.www.transab.se/procab