Bokning

Jönköping: 036-35 10 00

Nässjö: 0380-55 68 80

Eksjö: 0381-66 22 20

Vetlanda: 0383-120 60

Vi tar även mailbokningar på:
bokning@transab.se

Kontakta oss

Växel/reception: 036-35 10 00
Telefax: 036-35 10 29
E-post: info@transab.se

Adress

Transab
Box 3181
550 03 Jönköping
(Org.nr: 556767-3305)

Besöksadress

Verktygsvägen 19
Jönköping

Faktureringsadress

Transab
Motkod: 7365567673306
Box 171
831 22 Östersund

PDF-fakturor skickas till: transab@pdf.attest.nu

Vi föredrar PDF-fakturor. Endast en faktura inklusive bilagor i varje enskild PDF. Flera PDF-filer kan bifogas i samma mail. Det är mycket viktigt att Motkod: 7365567673306 anges i fakturahuvudet och på eventuellt kuvert, annars returneras fakturan.

Maila oss

Jönköping

Växel/reception:
036-35 10 00
Telefax:
036-35 10 29
Besöksadress:
Verktygsvägen 19
Jönköping
Postadress:
Box 3181
550 03 Jönköping

Transab Nässjö

Växel:
0380-55 68 80
Telefax:
0380-55 68 99
Besöksadress:
Industrigatan 2
Nässjö

Transab Eksjö

Växel:
0381-66 22 20
Telefax:
0380-55 68 99
Besöksadress:
Breviksvägen 55
Eksjö

Transab Vetlanda

Växel:
0383-120 60
Besöksadress:
Stålvägen 6
Vetlanda

Ledning

Fredrik Wånehed

Stefan Karlsson

VD (NKAB, NMÅ, Procab) / Affärsområdeschef Logistik
070-657 28 27
stefan.karlsson@pro-cab.se

Niklas Andersson

Affärsområdeschef Entreprenad / Marknad & Affärsutveckling
036-35 10 01
niklas.andersson@transab.se

Pontus Eklöf

Affärsområdeschef Bygg & Anläggning

036-35 10 05
pontus.eklof@transab.se

Oskar Bernström

Ekonomichef

036-35 10 13
oskar.bernstrom@transab.se

Robert Svensson

Verksamhetscontroller

036-35 10 02
robert.svensson@transab.se

Mikael Nors

Verksamhetschef Bjursells

036-39 23 56
mikael.nors@bjursells.com

Mattias Östergren

Verksamhetschef
Nässjö Kombiterminal

0380-55 68 92
mattias.ostergren@transab.se

Karin Ahlqvist

Compliance Manager

036-35 10 09
karin.ahlqvist@transab.se

Administration

Oskar Bernström

Ekonomichef

036-35 10 13
oskar.bernstrom@transab.se

Robert Svensson

Verksamhetscontroller

036-35 10 02
robert.svensson@transab.se

Karin Håård

Ekonomi/Reception

036-35 10 14
karin.haard@transab.se

Vesna Franic

Redovisningsekonom

036-35 10 10
vesna.franic@transab.se

Cecilia Svenningsson

Ekonomi / Lön

036-35 10 19
cecilia.svenningsson@transab.se

Bygg & anläggning

Henrik Josefsson

Produktionschef / Säljare
Kranbilar & Maskintrailers

036-35 10 06
henrik.josefsson@transab.se

Magnus Eriksson

Trafikledare / Säljare
Kranbilar & Maskintrailers

036-35 10 08
magnus.eriksson@transab.se

Mathias Grahn

Trafikledare / Säljare
Maskintjänster

036-35 10 16
mathias.grahn@transab.se

Mats Andersson

Trafikledare / Säljare
Anläggnings- & tippkranbilar Jönköping

036-35 10 11
mats.andersson@transab.se

David Larsson

Trafikledare / Säljare
Logistik & Asfaltbilar

036-35 10 18
david.larsson@transab.se

Fredrik Törnquist

Trafikledare / Säljare
Asfalt- & Anläggningsbilar
036-35 10 17
fredrik.tornquist@transab.se

Christian Tenggren

Trafikledare Höglandet
Maskiner, Projekt Marknad

0380-55 68 82
christian.tenggren@transab.se

Peter Westlund

Trafikledare Höglandet
Transport, Anläggningsfordon

0380-55 68 81
peter.westlund@transab.se

Fredrik Molin

Trafikledare / Säljare
Mobilkranar

036-30 30 70
fredrik@vbkran.se

Gustav Ljung

Trafikledare / Säljare
Teleskoplastare

036-30 30 71
gustav@vbkran.se

Markarbeten

Tobias Svensson

Produktionschef
0380-55 68 87
0700-84 10 22
tobias.svensson@transab.se

Johan Ekholm

Arbetsledare / Yrkesarbetare
0380-55 68 86
0709-16 10 38
johan.ekholm@transab.se

Fastighetsskötsel

Tobias Svensson

Produktionschef
0380-55 68 87
0700-84 10 22
tobias.svensson@transab.se

Martin Johansson

Fastighetsskötsel

0709-16 10 39
martin.johansson@transab.se

Logistik

Stefan Karlsson

VD (NKAB, NMÅ, Procab) / Affärsområdeschef Logistik
070-657 28 27
stefan.karlsson@pro-cab.se

Henrik Josefsson

Produktionschef / Säljare

036-35 10 06
henrik.josefsson@transab.se

David Larsson

Trafikledare / Säljare

036-35 10 18
david.larsson@transab.se

Entreprenad

Mikael Fransson

Platschef /Kalkyl Stora projekt

070-261 67 71
mikael.fransson@transab.se

Pär Kahn

Platschef Stora projekt

070-210 40 59
par.kahn@transab.se

Bjursells

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Bjursells hittar du på deras hemsida:

https://www.transab.se/bjursells/

NKAB

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Nässjö Kombiterminal AB (NKAB) hittar du på deras hemsida:

https://www.transab.se/nkab/

Nässjö Miljö & Återvinning

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Nässjö Miljö och Återvinning (NMÅ) hittar du på deras hemsida:

https://www.nassjomiljo.se/

Procab

Kontaktuppgifter till vårt dotterbolag Proc Transportservice AB (Procab) hittar du på deras hemsida:

http://www.www.transab.se/procab